Dzisiaj jest: 9 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Rzucili się na lancę

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

20140518 103708Nieznani jak dotąd sprawcy ponownie zdewastowali głaz im. gen. Zygmunta Piaseckiego - jednego z dowódców 7. Pułku Ułanów Lubelskich. Pułk stacjonował przed wojną w Mińsku Mazowieckim i na trwałe wpisał się w historię naszego miasta. Głaz upamiętniający postać generała usytuowano nieopodal miejsca, gdzie mieściły się koszary.


Jak widać na widok lancy budzi się w niektórych „ułańska fantazja”, niestety w najgorszej z możliwych wersji. Wandale niszczący publiczne obiekty muszą się jednak przygotować na nieuchronną karę. Przykład pomnika lotników pokazuje, że ręka sprawiedliwości każdego w końcu dotknie, a niewinny, zdawać by się mogło, chuligański  wybryk, może zrujnować życie sprawcy. Konieczność naprawienia szkody, zapłaty odszkodowania, kary finansowej czy wyrok pozbawienia wolności, nawet  w zawieszeniu, odciska piętno na życiorysie. Dlatego warto się dwa razy zastanowić zanim podniesie się rękę na pomnik, miejską zieleń czy latarnię - skomentował zdarzenie Burmistrz Miast Marcin Jakubowski.


To już trzeci raz w tym roku - skomentował dla nas Grzegorz Góral, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej w mińskim magistracie.


- Doprawdy, co za brak poczucia dbałości o własne miasto.

- Nie wstyd takiemu? Przecież ktoś to musiał widzieć. Trzeba trochę wysiłku, aby sięgnąć do wierzchołka tej lancy.

- Mało brakuje, a całe miasto będzie potrzebowało monitoringu. Jak nie żule na ławkach, śmieci na chodnikach, to pouszkadzane pomniki.


To tylko część wypowiedzi, jakie zebraliśmy w okolicach ul. Piłsudskiego, gdzie stoi głaz. Miasto na pewno będzie uzupełniało braki w lancy, a dewastator robił swoje, ale z pewnością do czasu...


 

Koszt nowego proporca wraz z montażem to ok. 300 zł - informuje Arkadiusz Bogucki z mińskiego ZDM.


20140518 10374120140518 103723

You have no rights to post comments