Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

„Moja pasja – moja przyszłość” - projekt rozwojowy dla dzieci

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

To tytuł projektu skierowanego do młodych ludzi w wieku 9-16 lat chcących rozwijać swoje zainteresowania. Został on przygotowany przez Stowarzyszenie „Dwie Jedynki”, które działa przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku, a jego celem jest odkrywanie oraz wspieranie rozwoju talentów dzieci i młodzieży.

W ramach programu przez cały październik realizowane będą warsztaty taneczne (prowadzone przez tancerza Jakuba Chocholskiego, który dzięki zajęciom gimnastycznym i choreograficznym nauczy uczestników zajęć nowych technik tańca, świadomości ciała, poczucia rytmu, rozwinie ich wyobraźnię i koordynację ruchową), warsztaty fotograficzne z elementami grafiki komputerowej (prowadzone przez fotografa Marka Łodygę, który zapozna uczniów z terminologią fotograficzną, zasadami kadrowania, oświetlenia, podziału zdjęć oraz posługiwania się sprzętem fotograficznym, a także nauczy ich wykorzystywania zdobytych umiejętności w praktyce, obróbki zdjęć, przygotowania plakatu) oraz warsztaty dziennikarskie (w czasie których dziennikarz Dariusz Mól zapozna uczestników zajęć z zasadami pracy dziennikarza, funkcjonowania redakcji, wydawania gazety, nauczy ich przeprowadzać wywiad czy przygotować reportaż).

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki udział w warsztatach jest bezpłatny. Innowacyjność zaplanowanych działań stworzy możliwości upowszechniania pozytywnych wzorców, inspirowania młodych ludzi do twórczych zachowań, rozwijania ich kreatywności, podniesienia samooceny i wiary we własne umiejętności. Mamy nadzieję, że projekt znacząco wzbogaci ofertę artystyczną edukacji pozaszkolnej, a jego uczestnicy nie tylko rozwiną swoje pasje, ale również bardziej świadomie zaplanują dalszą drogę kształcenia.

Oprac. na podst. mat. organizatorów

You have no rights to post comments