Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Uczyć się, ale jak?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

DSCN0295UEEFS L-kolorW Mińsku Mazowieckim rusza kolejna edycja warsztatów dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.


Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez pokazanie im metod efektywnego uczenia się. - Część naszych uczniów zadaje sobie pytanie dlaczego niektórym łatwiej osiągnąć to, co innym zajmuje mnóstwo czasu i wysiłku, miewają problemy z koncentracją i zapamiętywaniem – stwierdza Wicedyrektor  Szkoły Podstawowej numer 2 w Mińsku Mazowieckim Pani Marzena Popławska – na KAPITAL LUDZKIwarsztatach mają dowiedzieć się jak to zmienić.
Realizowane są one w ramach projektu pod nazwą „Uczyć się, ale jak?” - wyrównywanie szans edukacyjnych wśród uczniów klas V-VI SP nr 1 i SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Do tej pory wzięło w nim udział 480 uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2.  

Inicjatywa ta została podjęta przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom w partnerstwie z Miastem Mińsk Mazowiecki.

A co w programie? Warsztaty dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, korepetycje. Wszystkie oparte na autorskich programach edukacyjnych wykorzystujących wiedzę z zakresu psychologii pamięci i uczenia się, a także emocji i motywacji. „Żeby się chciało, gdy się nie chce”, „Jak się uczyć” czy „Triki-Mnemotechniki” to zajęcia, podczas których każdy uczeń znajdzie swój sposób na efektywną naukę.

SAM 0464

Podczas szkolenia nauczyciele mają okazję pogłębić swoje kompetencje w zakresie aktywnych metod w nauczaniu, poznać nowe sposoby motywowania uczniów. – Bardzo ważne jest, by nauczyciele mieli zapewniony stały dostęp do tego typu szkoleń, by mogli odświeżać i aktualizować swoją wiedzę. Różnorodne metody pomagają w codziennej pracy z uczniami dorastającymi w epoce Internetu – mówi koordynatorka projektu Olga Wieczorek – Trzeciak.

 

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez specjalistów wierzących w to, że przy odpowiednim nastawieniu nauka może być przygodą. Z efektami tych działań można będzie zapoznać się podczas seminarium, które odbędzie się już 7 listopada w Mińsku Mazowieckim.

Poszczególne etapy projektu można śledzić na stronie www.jaksieuczyc.org. W zakładce „Jak się uczyć?” znajdują się przykłady ćwiczeń pomagających w nauce.


Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

Tekst i fot.: Stowarzyszenie Q Zmianom

You have no rights to post comments