Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

„Nasz Wspólny Świat”

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Nr 75 str 13 Strefa nieobojętnych niepełnosprawni 3 Nie wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy różne pasje, talenty, marzenia. Piękno nie jest pojęciem oczywistym, dzięki temu różnice między ludźmi są fascynujące. A tolerancja i uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych powinny wyrażać się w naszym codziennym życiu. Jak powiedział Gandhi – „Musimy być zmianą, którą pragniemy ujrzeć w świecie”.

 

Trzeba pokazywać osoby niepełnosprawne w normalnych sytuacjach społecznych, akcentować ich możliwości, jako obywateli mających równe prawa, choć nierówne szanse, trzeba, aby zobaczono ich jako ludzi aktywnych, wnoszących swój wkład w dobro wspólne. Potrzebne jest nam nowe pojmowanie miejsca osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, uznanie ich praw i rozpoznanie istotnych potrzeb. Przytłoczeni bieżącymi problemami, często zapominamy, jak ważne jest budowanie pozytywnego wizerunku takich osób w społeczeństwie. Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych jest szczególnym dniem, który ma przypomnieć wszystkim, że niepełnosprawni są częścią społeczeństwa i skłaniać nas do refleksji nad ich bytem i funkcjonowaniem na co dzień. Nr 75 str 13 Strefa nieobojętnych niepełnosprawni 1

 

Chcąc uwrażliwić społeczność lokalną na potrzeby osób niepełnosprawnych, Janina Brzeszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie, Stowarzyszenie na rzecz dzieci upośledzonych umysłowo „Dzieciom Radość” oraz nauczyciele ZSS serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych oraz kampanię społeczną „Nasz Wspólny Świat”. Kampania realizowana będzie w trzech wymiarach:

1. Na terenie miasta zawisną billboardy i banery ukazujące przedstawicieli władz Powiatu, Miasta i Gminy we wspólnym działaniu z osobami niepełnosprawnymi, a na telebimach będą prezentowane zdjęcia i informacje o Światowym Dniu Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Będą też rozpowszechniane ulotki informujące o osobach niepełnosprawnych, a także o organizacjach i instytucjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

2. Ogłoszono konkurs fotograficzny i plastyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Nasz Wspólny Świat”.

3. W środę, 20 marca o godz. 16 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się uroczyste spotkanie podsumowujące kampanię, na której zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzno-plastyczny, a zaproszone osoby niepełnosprawne zaprezentują swoje umiejętności, zainteresowania, talenty i osiągnięcia. Podczas spotkania w MBP zostaną zaprezentowane i nagrodzone prace fotograficzne i plastyczne uczniów.

 

Patronat nad kampanią objęli Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski.  

You have no rights to post comments