Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Mińszczanie pomogli zwierzętom niczyim.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

c3Schronisko w Celestynowie jest placówką istniejącą dzięki darom wszystkich ludzi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.

10 lat temu dzięki Zofii Plechcińskiej, która przekazała dom i 3 hektarowy plac, ponad 900 psów i 30 kotów ma teraz swój azyl. Dzięki pomysłowości pracowników i wolontariuszy ruszyła akcja „Podaruj spacer”, w czym z ochotą wzięliśmy udział 5 stycznia, kiedy to razem z moimi dwoma fantastycznymi pomocnikami przyjechaliśmy do schroniska.

Ktoś mądry napisał „Pomaganie jest modne. Pomaganie zwierzętom to nie lans, ale sposób na zaskarbienie przyjaźni stworzeń, które okazują wdzięczność w innym sposób niż podziękowanie”. Ta wdzięczność została okazana nam już po raz drugi przez Celestynowskie czworonogi, kiedy to zwabione zapachem karmy, merdając ogonami, przemykały pomiędzy pracownikami, którzy pomagali nam rozładować wypchany po sam dach samochód.

Po rozładunku przyszła pora na spacer. Tym razem z Holmsem i Foką, które w pełni szczęścia przeciągnęły nas po całym lesie, obwąchując każde drzewo i krzak.

Wracając z azylu, czułam nieopisaną ulgę. Poczucie, że dzięki Wam wszystkim żaden mokry nos nie będzie dziś głodny. c1

Telefony nadal dzwonią, nadal chcecie pomagać, pytacie jak. Otóż, dzięki ogromnej pomocy i wielkiemu sercu pracowników Muzeum Ziemi Mińskiej, którzy od początku uczestniczyli w zbiórce, udostępnili lokal i swój czas nadal macie okazję.

Z pomocą przyszły także mińskie media – Strefa Mińsk, Wirtualny Mińsk Mazowiecki, Nowy Dzwon oraz pracownicy i właściciele Mjuzik Pubu, Kasia Franków z salonu „Pudelek”, dziewczyny z Peppo, wszystkie przychodnie weterynaryjne i sklepy zoologiczne. To dzięki Wam informacja poszła w świat w ekspresowym tempie, za co serdecznie Wam wszystkim dziękuję!

Ale najbardziej wdzięczna jestem wszystkim mieszkańcom Mińska Mazowieckiego, którzy pozornie niewielką pomocą pokazali jak dużo tkwi w nich świadomości, empatii i altruizmu.

Dzięki całemu rozgłosowi nasza akcja trwa nadal! W ostatnich dniach dołączył do nas także Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”, który motywuje swoich członków do dalszej pomocy, a Muzeum Ziemi Mińskiej dalej ma dla nas otwarte drzwi! Czas skorzystać i pomóc. POMAGAJMY ILE WLEZIE!


Martynac2


c4


c5

You have no rights to post comments