Dzisiaj jest: 23 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Mińsk Maz. 50 tysięcy „Lubię to!”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Facebook jest jak używka. Jest wszędzie. Popularne powiedzenie mówi: „jeśli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz. Czy to prawda? Niekoniecznie. Skrajnych opinii jest całkiem sporo, każdy ma swoją, od „abstynencji”, do kompletnego nałogu. Do tego hakerska grupa „Anonymus” zapowiedziała na 5 listopada atak na serwis społecznościowy Facebook.


Na „Fejsie”, jak nazywa go wielu polskich użytkowników może zarejestrować się każdy, o ile tylko ma dostęp do internetu. Zapytaliśmy kilku młodych ludzi z Mińska, co o nim sądzą.

 

Dominika*, 15 lat, „nałogowy fejsbukowicz”: Jestem na Facebooku codziennie. Jest świetny. Dzięki niemu mogę się skontaktować ze wszystkimi znajomymi. Loguję się, przeglądam zdjęcia, komentuję, „lajkuje”. Potem włączam czat, piszę do koleżanek. Na Fejsie spędzam prawie dwie godziny dziennie, ale nigdy się nie nudzę.

 

Hubert, 14 lat, „praktyczny”: Mam konto na Facebooku. Wchodzę, kiedy potrzebuje. Czasem ktoś poda lekcje, czasem powiedzą, kiedy sprawdzian. Zawsze jest parę dostępnych osób, więc nie jest trudno o informacje.

 

Magda, 13 lat, „alternatywna opcja”: Na Facebooka wchodzę, jak nie mam co robić. Mnóstwo aplikacji, zdjęcia znajomych do przejrzenia, komentarze do przeczytania. Pożera czas, więc dobry, jak się nudzę. Nie mam z tym problemów, bo nie jest moim priorytetem.

 

Marcin, 16 lat, „do znajomych”: Loguję się, jak chcę z kimś porozmawiać. Nie widzę sensu w całych tych aplikacjach. Za to zawsze jest wiele dostępnych osób, i jest z kim pogadać. Fajna opcja, jak się nie można spotkać, ale też nie można tego robić za często. Realne kontakty przede wszystkim.

 

Kasia, 14 lat, „w ogóle”: Facebook? To nie dla mnie. Nie lubię, ale to nie znaczy że jest zły. Jak to mówią – wszystko jest dla ludzi Nie używam, nie mam nawet konta. Widziałam kiedyś, jak koleżanka się logowała w bibliotece. Ale wolę sama spotkać się ze znajomymi.

 

Maciek, 15 lat, „facebooka może nie być”: Sam nie mam konta, ale interesuje się internetem i programowaniem. Hakerska grupa „Anonymus” zapowiedziała na 5 listopada atak na serwis społecznościowy Facebook. Czy zapowiedź się potwierdzi, tego nie wiem. Grupa włamała się już między innymi do PlayStation Network. Jestem jednak ciekaw, co się stanie, gdy w pierwszą sobotę listopada wpiszemy w przeglądarkę „Facebook.com”.

 

Tekst: Kuba Jonakowski

Zbieranie opinii: Marta Witowska

*Imiona osób zostały zmienione.

You have no rights to post comments