Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Gdzie się spotykają?

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

spotkaniaGdzie się spotykają?


Gdzie młodzi mińszczanie spotykają się po szkole? Czy miasto ma do zaoferowania coś więcej niż szkolne korytarze i sale lekcyjne? Magda i Ania pomagają Angelice Kubickiej tropić miejsca, w której najczęściej spotyka się mińska młodzież.


Fontanna górą

Co jest w tym miejscu takiego, że przyciąga ludzi? Na to pytanie odpowiedź jest prosta: ludzie. Im więcej osób siedzi na ławeczkach, tym więcej dochodzi, dosiada się, gromadzi się wokół – znajomi znajomych naszych znajomych. Z drugiej strony – można poznać kogoś nowego. Skwer przy fontannie to miejsce integracji uczniów. Kiedy jest ładna pogoda można zobaczyć tam tłumy. Główne zalety? Ania wymienia dobrą lokalizację – blisko szkoły średnie, sklepy, przystanek autobusowy. Poza tym dziewczyny przyznają, że to pewnego rodzaju centrum – nawet umawiając się z kimś, kto nie zna miasta, możesz mieć pewność, że tam trafi. W dzień przy fontannie gromadzi się też sporo dzieci, przez co atmosfera staje się jeszcze bardziej wesoła. Wieczorem szum oświetlonej kolorowo wody również zachęca do chwili rozmowy na ławce. Magda zaznacza, że minus jest taki, iż w godzinach szczytu nie dla wszystkich są miejsca siedzące :)


Park przy MDKspotkania 1
Jak mówi jedna ze zwolenniczek tego miejsca – zieleń uspokaja. Ponadto, jest to jedno z niewielu miejsc w mieście, w których panuje cisza i spokój. A tego czasem naprawdę nam potrzeba w zabieganej codzienności. To świetna enklawa nie tylko na spotykania ze znajomymi, ale także na spokojny spacer, miłą lekturę czy posłuchanie muzyki. Magda dodaje też, że to świetny plener do zdjęć i romantyczne miejsce na randki. Co więcej, jest nowy plac zabaw dla dzieci, a kaczki zawsze czekają z utęsknieniem na przechodniów, którzy rzucą im coś do jedzenia. Ania przekonuje, że park położony jest w dobrej części miasta i jest blisko do hufca.


spotkania 2W deszczowe dni
A gdzie się umówić, kiedy na dworze robi się coraz zimniej albo pada deszcz? Magda proponuje cukiernię Ekler przy ul. Warszawskiej, aby spędzić miłe popołudnie przy kawie i ciastku. Ładny, nowoczesny wystrój, smaczne desery i miła atmosfera – to wpływa na pozytywną ocenę tego miejsca. Jeśli jednak nie mieliśmy czasu niczego zjeść przed spotkaniem – wspomina Ania – warto zobaczyć się ze znajomymi na pizzy czy kebabie. W mieście znajduje się kilka pizzerii wartych polecenia. Pozostają one jednak w kwestii gustu klientów, więc zachęcamy, aby samemu ocenić oferowane przez nie menu.


A gdzie wieczorem?spotkania 3
Jedną z naszych propozycji jest restauracja i kręgielnia Planeta. Aby urozmaicić zwyczajny wypad ze znajomymi, możecie pójść np. na kręgle. Można też zagrać w piłkarzyki, bilard, lotki oraz cymbergaja. Śpiewać każdy może... Jeśli chcecie zaprezentować swoje umiejętności wokalne – warto wpaść z przyjaciółmi do klubu Sekcja 8. Sprawdzonym miejscem na wieczorne spotkania w naszym mieście jest też Mjuzik Pub. Ania przypomina też o Dujerze, w którym „przesiadują” młodzi fani muzyki. Pewnie, że to nie wszystkie miejsca spotkań młodych. Przecież każda klasa czy grupa znajomych ma swoje sprawdzone i ulubione rewiry. Dziewczyny podały tylko kilka propozycji wartych sprawdzenia, ale zachęcamy wszystkich do odkrywania ciekawych miejsc w naszym mieście i dzielenia się tą wiedzą z innymi młodymi. A także ze Strefą. Z chęcią opiszemy inne kultowe miejsca, tylko dajcie nam o nich znać


Oprac. Angelika Kubicka,
fot. DM

You have no rights to post comments