Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Nowy rozkład jazdy PKP

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Nr 58 str 4 Strefa informacji rozkład PKPNowy rozkład jazdy PKP


Pod koniec października Samorząd Województwa Mazowieckiego przedstawił projekt Rozkładu Jazdy Pociągów 2012/2013 spółki Koleje Mazowieckie, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia. Na jakie zmiany muszą przygotować się mińszczanie dojeżdżający np. do pracy w Warszawie?
W nowym rozkładzie jazdy dla linii nr 2 Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Siedlce zmieni się cykl odjazdów pociągów w kierunku Warszawy, które ze stacji Mińsk Mazowiecki w większości będą wyruszać z końcówką minutową 16 (tj. 16 minut po pełnej godzinie) dla pociągów jadących z kierunku Siedlec i 46 dla pociągów rozpoczynających kurs w Mińsku. Analogicznie zmieni się cykl odjazdów z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego i Siedlec – z dotychczasowej (co godzinnej) końcówki minutowej 51 pociągi do Siedlec będą wyruszać z Warszawy Zachodniej 25 minut po pełnej godzinie, natomiast pociągi do Mińska w większości z końcówką minutową 55. Ponadto, zostanie utrzymana ilość połączeń przyspieszonych, ale wydłuży się czas przejazdu pociągów z uwagi na planową modernizację stacji Siedlce i założone przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK SA) rezerwy czasowe na wypadek potencjalnych opóźnień.
Wyjątek od dotychczasowego rozkładu jazdy stanowi pociąg relacji Siedlce (odjazd 15.59) – Warszawa Zachodnia, który zostanie od stacji Warszawa Rembertów skierowany objazdem do stacji Warszawa Gdańska, i dalej do stacji Warszawa Zachodnia – 8 peron (z pominięciem Warszawy Wschodniej i Centralnej z uwagi na brak wolnych tras na średnicy dalekobieżnej).
W porannym szczycie komunikacyjnym (pomiędzy godziną 6.13 a 6.54) ze stacji Mińsk Mazowiecki w kierunku Warszawy, zamiast obecnie kursujących sześciu pociągów, pojadą cztery. Wynika to z ograniczenia przepustowości infrastruktury zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, z uwagi na kursowanie pociągów pospiesznych spółki PKP Intercity na odcinku Stojadła – Warszawa Rembertów.
– Sytuacja jest mało komfortowa i zdajemy sobie sprawę z potencjalnych problemów, jakie mogą pojawić od 9 grudnia, kiedy to wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. Jako organizator publicznego transportu zbiorowego na terenie Mazowsza nie pozostajemy obojętni wobec powyższych, negatywnych zmian i dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć pożądany skutek i zapewnić pasażerom podróż w godziwych warunkach. W tej sprawie interweniujemy u zarządcy torów PKP PLK SA w celu uzyskania możliwości zwiększenia liczby połączeń w newralgicznych godzinach – powiedziała Joanna Czechowicz-Bieniek z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Swoje opinie, sugestie, a także uwagi dotyczące kursowania poszczególnych pociągów można kierować za pośrednictwem specjalnej ankiety online (http://ankiety.mazovia.pl/kolejemaz2012) lub przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

You have no rights to post comments