Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Dariusz Jaszczuk kandydatem na senatora

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Konferencja prezentacja kandydata na senatora dariusz jaszczuk 750

Mińska Platforma Obywatelska przedstawiła swojego kandydata w wyborach uzupełniających do Senatu. Dziennikarzy zaproszono na konferencję prasową do Mińska Mazowieckiego, gdzie wiceminister Czesław Mroczek zarekomendował kandydaturę wieloletniego wójta, a obecnie burmistrza miasta Mrozy – Dariusza Jaszczuka. O mandat senatora powalczy on w zarządzonych przez prezydenta na 7 września b.r. wyborach uzupełniających w okr. Nr 47 obejmującym powiaty miński, garwoliński i węgrowski.

 

„Dariusz Jaszczuk byłby świetnym przedstawicielem naszego terenu w Senacie. Region Polski środkowo – wschodniej potrzebuje mądrych i śmiałych projektów rozwojowych i sposobów ich finansowania. Burmistrz Jaszczuk z gminy wiejskiej uczynił tętniące życiem kulturalnym miasto. To człowiek, który rozumie nasze problemy. Niech Dariusz Jaszczuk robi dalej to, co w Mrozach, tyle że w skali krajowej”- powiedział minister Mroczek.
Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski podkreślił, że kandydat jest jedynym przedstawicielem powiatu mińskiego w nadchodzących wyborach, zwracając uwagę na jego niekwestionowane osiągnięcia w wieloletniej pracy samorządowej.
Dariusz Jaszczuk rozwiał wątpliwości dziennikarzy, zapewniając, że nie zostawi mieszkańców swojego regionu, a mandat senatora pozwoli mu jeszcze skuteczniej pracować na rzecz gminy Mrozy, ziemi mińskiej i całego Mazowsza. Dodał też, że podstawową płaszczyzną tej działalności będzie wspieranie lokalnych samorządów, a sprawdzony samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem ich potrzeby zna najlepiej.

 

Oprac. na podst. mat. Leszka Celeja, Jerzego Gryza

 


You have no rights to post comments