Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

„Sztukowany” festyn

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Nr 145 str 4 Strefa informacji Destyn Sztuki zdjęcieMiasto Mińsk Mazowiecki, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Stowarzyszenie Miłośników Sztuki zapraszają na festyny sztuki. Pierwszy „Sztukowany” odbył się w niedzielę, 20 lipca – kolejne będą organizowane na Starym Rynku w Mińsku w następujące po sobie niedziele wakacji od godz. 10.

– Chcieliśmy udostępnić artystom z Mińska i okolic miejsce, gdzie będą mogli pokazywać swoje prace. Każdy może przyjść na Stary Rynek, wybrać sobie dowolne miejsce i zaprezentować to, co robi. Nie trzeba się do nikogo zgłaszać, nigdzie zapisywać – wystarczy przyjść na Stary Rynek w każdą niedzielę od godz. 10 – zapewnia Anna Gibała, malarka i prezes Stowarzyszenia Miłośników Sztuki, które było pomysłodawcą przedsięwzięcia.

– Mam nadzieję, że przynajmniej przez okres wakacyjny, co tydzień w niedzielę będzie można tu obejrzeć i może kupić ładny obraz, rzeźbę czy oryginalną rzecz. Zależy nam na tym, aby Stary Rynek tętnił życiem i dobrze służył mieszkańcom Mińska – przekonuje burmistrz miasta Marcin Jakubowski.

Oprac. i fot. DM

You have no rights to post comments