Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Siłownie w plenerze

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Nr 145 str 4 Strefa informacji siłownie

Już można korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, które w Mińsku znajdują się w miejskim parku przy placu zabaw, przy stadionach na ul. Sportowej 1 i na ul. Budowlanej, przy aquaparku oraz obok placu zabaw przy dworu PKS.

Każda z plenerowych siłowni jest wyposażona w urządzenia o następujących funkcjach: biegacz, twister/wahadło, orbitrek i drabinka/podciąg nóg. Urządzenia ustawione są na terenie ogrodzonym obrzeżem betonowym, na podłożu z drobnego żwiru. Każda z siłowni wyposażona została również w tablicę informacyjną. Projekty przygotowane dla każdej z lokalizacji przewidują rozbudowę o dodatkowe dwa urządzenia. Będzie to jednak rozważane w przypadku zainteresowania korzystaniem z siłowni przez mieszkańców. Koszt wykonania siłowni w jednej lokalizacji wyniósł dokładnie: 19.281,48 zł (brutto).

– Podoba mi się ten pomysł. Często biegam w parku, a teraz będę mogła sobie też trochę poćwiczyć – powiedziała nam pani Monika.

– Trochę mało tych urządzeń, powinno być ich więcej. Ale dobrze, że w ogóle są. Zawsze człowiek może się trochę zmęczyć, bo nie wszystkich stać, żeby zapłacić i chodzić na siłownię – stwierdził pan Mariusz, który właśnie korzystał biegacza w siłowni przy dworcu PKS.

 

Oprac. Anna Kowalczyk na podst. mat. UM w Mińsku, fot. DM

You have no rights to post comments