Dzisiaj jest: 9 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Bić się będą dla honoru.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Nr 141 str 4 Strefa informacji turniej rycerskiBractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej oraz Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają w sobotę i niedzielę, 28 i 29 czerwca na czwarty już Turniej Rycerski Jana z Gościańczyć. Odbędzie się on na terenie Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim przy ul. gen. Sosnkowskiego 4.

– Podczas turnieju będziemy gościć brać rycerską z całego kraju. Przyjadą rycerze z damami i giermkami zarówno ze stolicy, jak i z Pomorza, Mazur, czy Małopolski. Każdy będzie miał możliwość spróbować swoich sił z mieczem w ręku, bądź zweryfikować swą celność łuczniczą. A na terenie Muzeum 7 PUL zostanie zbudowany obóz rycerski, przy którym odbędzie się cała impreza – zachęca Maciej Dmowski z Bractwa Rycerskiego Ziemi Mińskiej.

A jak szczegółowo przedstawia się rozpiska turnieju? Początek w sobotę, 28 czerwca o godz. 11. O godz. 12 rozpocznie się turniej łuczniczy, a o godz. 12.15 turniej bojowy na miecz jednoręczny i tarczę. O godz. 15.30 zaplanowano turniej bojowy na miecz długi i o godz. 17 walki drużynowe. O godz. 19 wystąpi zespół Stout, natomiast o godz. 19.30 rozpocznie się rycerska bitwa. O godz. 22.30 przewidziano turniej i pokazy tańca z ogniem. W niedzielę, 29 czerwca na godz. 11 zaplanowano bieg dam, na godz. 12 bieg rycerski, a zakończenie turnieju i wręczenie nagród na godz. 14. Podczas trwania turnieju organizatorzy zapewniają też wiele atrakcji dla dzieci, m.in. walki na piankowe miecze i z rycerzami, strzelanie z łuku, zwiedzanie historycznego obozowiska rycerskiego, kramy. Wstęp wolny.

Oprac. na podst. mat. BRZM

You have no rights to post comments