Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Fitness - to styl życia

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

fitnessFitness - to styl życia


Aktywność fizyczna to sposób na stres po całym dniu w pracy, na relaks, lepsze samopoczucie, a przede wszystkim – na zdrowie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób regularnie ćwiczy w klubach fitness, które działają w Mińsku – przekonuje w rozmowie ze Strefą Mińsk Katarzyna Przybysz, założycielka Akademii Próżności „la notre”.


Czym jest fitness?
Katarzyna Przybysz (K. P.) – Wbrew powszechnemu rozumieniu tego określenia, fitness to nie tylko ćwiczenia i dbałość o fizyczną sprawność ciała. Fitness to styl życia.
I troska o wszystkie jego aspekty: sposób spędzania wolnego czasu, relaks, nawyki żywieniowe, stosunek do używek, odpowiednie zbilansowanie aktywności zawodowej i odpoczynku, a także wiele innych drobnych czynników warunkujących „bycie w formie” i podnoszących poziom zadowolenia z życia. Nieodzownym elementem dążenia do zdrowego trybu życia oraz utrzymania ciała i umysłu w dobrej formie jest także odnowa biologiczna oraz zabiegi SPA.


Czy fitness jest popularny w Mińsku?
K. P. – Życie w zawrotnym tempie, nagromadzenie obowiązków, stres i ciągły pośpiech wymuszają potrzebę odetchnięcia i zatrzymania się na chwilę. Coraz więcej osób rozumie, że nasz organizm potrzebuje wytchnienia – stąd rosnąca popularność wszelkich rodzajów aktywności ruchowej. W naszym mieście działa kilka klubów fitness oferujących zajęcia grupowe oraz kilkanaście siłowni. Sporo, jak na miasto naszej wielkości, ale myślę, że ilość miejsc, gdzie można zadbać o dobrą formę fizyczną jest odpowiedzią na zainteresowanie tego typu aktywnościami.


Jakie rodzaje zajęć cieszą się największą popularnością?

K. P. – Na zainteresowanie zajęciami wpływa tak wiele czynników, że trudno o jednoznaczną odpowiedź. Spora część klientów wybiera zajęcia u ulubionego trenera, inni wolą ćwiczenia o określonych porach dnia, np. wczesnym popołudniem lub bardzo późnym wieczorem. A są też tacy, którzy wybierają konkretny rodzaj ćwiczeń
będący odpowiedzią na problem, z którym się borykają. Z kolei część klientów co miesiąc zmienia wybrany rodzaj zajęć, chcąc w pełni wykorzystać dobrodziejstwo bogatej oferty danego klubu. Trudno zatem w takich okolicznościach ważyć popularność.


Czy oferujecie ćwiczenia dla różnych grup wiekowych?
K. P. – Owszem, grafik zajęć jest ułożony w taki sposób, by każdy znalazł ćwiczenia odpowiadające jego potrzebom. Efektem popularyzacji aktywności ruchowej jest np.
powstanie w naszym klubie grupy „Aktywna 40+”, gdzie rodzaj ćwiczeń i ich tempo są dostosowane do możliwości i oczekiwań pań w niej uczestniczących. Nie dzielimy
natomiast grup fitness na początkujące i zaawansowane. Tutaj wyznacznikiem powinna być raczej intensywność oraz tempo zajęć. Każdy z trenerów uważnie obserwuje ćwiczących, w razie potrzeby pomagając osobom dopiero rozpoczynającym swą przygodę z fitnesem.


Rozmawiał JR
fot. DM


fitness2


Katarzyna Przybysz
Założyła Akademię Próżności „la notre”, miejsce w którym można zadbać kompleksowo o wygląd i kondycję. www.akademiaproznosci.pl

You have no rights to post comments