Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Igrzyska bez barier

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Nr 106 str 8 Strefa sportu igrzyska niepełnosprawniMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku byli gospodarzami VI Sportowych Igrzysk dla dzieci z klas integracyjnych z terenu miasta i okolic, które odbyły się 30 września na boiskach wielofunkcyjnych przy mińskim Aquaparku.

W imprezie wzięły udział dzieci z miejskich szkół podstawowych nr 5 i 6, gimnazjalnych nr 2 i 3, Szkoły Podstawowej w Mrozach, Rudzienku i Starogrodzie oraz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży z MPDZ „Krok Dalej”. Po ceremonii otwarcia igrzysk i zawieszeniu flagi, ponad 140 zawodników zostało podzielonych na siedem grup, które wzięły udział w siedmiu konkurencjach: slalomie z rakietką i lotką, z woreczkiem na głowie, ringami, rzuzie woreczkami i piłką lekarską do celu oraz serso. Największą frajdę sprawił dzieciom slalom w parach. Zawodnicy musieli pokonać tor w taki sposób, by duża pompowana piłka umieszczona pomiędzy dziećmi nie upadła. Po wyczerpujących konkurencjach integracja przeniosła się na grilla, który tego chłodnego dnia i w takim towarzystwie smakował, jak żaden inny w tym roku.

Podczas ceremonii zakończenia Dyrektor GM nr 2 Grzegorz Wyszogrodzki oraz Dyrektor MOSiR Robert Smuga podziękowali za wspólną zabawę oraz uśmiech. Rozdano paczki ze słodyczami, a szczęśliwe dzieci wróciły do domu.

Oprac. i fot. na podst. mat. MOSiR

Nr 106 str 8 Strefa sportu igrzyska niepełnosprawni 2

You have no rights to post comments