Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

II Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych,

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

II El Mistrzostwa Polski 042014 do SM

W sobotę, 5 kwietnia 2014 roku, w Ciechanowie odbyły się II Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon – Do ITF oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. 

Zawody, których gospodarzem był klub LKS MATSOGI Ciechanów, zgromadziły na starcie ponad 150 czołowych zawodników z klubów województw mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego.

Trener Jacek Łuniewski (VI DAN) wystawił na zawody dwudziesto trzy osobową reprezentację Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO.

Reprezentanci naszego miasta i powiatu spisali się bardzo dobrze - mińszczanie stawali trzydzieści razy na podium imprezy.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów: Karol Łuniewski zajął pierwsze miejsca w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich DAN i w walkach w kategorii do 75kg oraz trzecie miejsce w konkurencji technik specjalnych. Damian Anusz zajął drugie miejsce w walkach w kategorii do 62kg.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych pierwsze miejsca zajęli:
Michalina Mikulska w układach formalnych stopni KUP, Natalia Paska w walkach kobiet do 42kg, Gabriela Misterkiewicz w walkach kobiet do 50kg, Jakub Hamerski w walkach mężczyzn do 52kg oraz Mateusz Zgódka w walkach mężczyzn do 58kg.

Drugie miejsca przypadły: Natalii Taraszewskiej w układach formalnych stopni KUP i w walkach kobiet do 50kg, Natalii Cecotce w walkach kobiet do 55kg, Michalinie Mikulskiej w walkach kobiet do 60kg oraz w konkurencji technik specjalnych i Mateuszowi Radomskiemu w układach formalnych stopni KUP i w walkach mężczyzn do 64kg.

Trzecie miejsca zajęli: Natalia Cecotka w układach formalnych stopni KUP, Natalia Piórkowska w układach formalnych stopni KUP, Julia Kawka w walkach kobiet do 46kg, Natalia Piórkowska w walkach kobiet do 60kg, Julia Kawka w konkurencji technik specjalnych, Jakub Hamerski w układach formalnych stopni KUP, Marcin Kalbara w walkach mężczyzn do 52kg, Mateusz Radomski w konkurencji technik specjalnych.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Polski uzyskali: Karol Łuniewski, Damian Anusz i Mikołaj Mikulski wśród Juniorów oraz Natalia Cecotka, Michalina Mikulska, Natalia Taraszewska, Natalia Paska, Natalia Piórkowska, Julia Kawka, Gabriela Misterkiewicz, Mateusz Zgódka, Mateusz Radomski, Marcin Kalbara, Jakub Hamerski i Sewerian Widerski wśród Juniorów Młodszych.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (najważniejszej w tej kategorii wiekowej imprezie w Polsce) mińszczanie zajęli następujące miejsca: Lidia Tarnowska - pierwsze miejsce w układach formalnych stopni KUP, Marta Krajewska – pierwsze miejsca w układach formalnych stopni KUP oraz w konkurencji technik specjalnych, Viviana Widerska i Jakub Kuźmicz - drugie miejsca w układach formalnych stopni KUP, Liwia Walewska-Ogrodnik – trzecie miejsce w układach formalnych stopni KUP.

Tytuły najlepszych zawodników imprezy trafiły do mińszczan: Michaliny Mikulskiej, Marty Krajewskiej, Mateusza Radomskiego oraz Karola Łuniewskiego.

Po zawodach trener Jacek Łuniewski stwierdził: „Konkurencja pomiędzy zawodnikami i klubami w czasie obu międzywojewódzkich eliminacji do mistrzostw, i tych w Mińsku Maz. i tych w Ciechanowie, była ogromna. Na starcie obu zawodów stawiła się ścisła czołówka zawodników z województw mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego. Pomimo świetnych występów naszych zawodników do końca nie byliśmy pewni którzy z nich i w jakiej konkurencji zakwalifikują się do finałowych zawodów. Po podliczeniu wyników z obu eliminacji okazało się, że 15 moich podopiecznych będzie miało możliwość sprawdzenia się z najlepszymi w Polsce. W zeszłym roku przywieźliśmy z mistrzostw 8 medali. Teraz także mam nadzieję na dobry wynik. Od następnego tygodnia rozpoczynamy przygotowania do czekających nas finałów”.

Finałowe zawody Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF odbędą się w połowie maja w Nowej Rudzie, natomiast turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów jest zaplanowany na koniec maja w Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku.

Zanim jednak mińscy klubowicze wystąpią w finałach Mistrzostw Polski, Karola Łuniewskiego wraz z reprezentacją Polski czeka udział w Mistrzostwach Europy we Włoszech.

Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów!

You have no rights to post comments