Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Sukcesy na eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwondo

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

I eliminacje taekwondo Mińsk  03W sobotę, 15 marca 2014 roku, w gościnnych progach Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim odbyły się I Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon – Do federacji ITF. 

Zawody, których gospodarzem był Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO, zgromadziły na starcie 80 zawodników z klubów województw mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego, w tym reprezentantów Polski.

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski.

Trener mińskiego klubu, Jacek Łuniewski (VI DAN), wystawił na zawody piętnastoosobową reprezentację. Reprezentanci naszego miasta spisali się bardzo dobrze i swój występ w tak silnie obsadzonych zawodach mogą uznać za udany. Mińszczanie stawali 25 razy na podium imprezy.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów: Karol Łuniewski zajął pierwsze miejsca w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich DAN i w walkach w kategorii do 75kg oraz drugie miejsce w konkurencji technik specjalnych. Mikołaj Mikulski zajął drugie miejsce w konkurencji układów formalnych stopni KUP oraz trzecie miejsce w walkach w kategorii pow. 75kg. Damian Anusz zajął trzecie miejsca w konkurencji układów formalnych stopni KUP oraz w walkach w kategorii do 62kg.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Zgódka w układach formalnych stopni KUP oraz w walkach w kategorii do 58kg, Julia Kawka w konkurencji technik specjalnych, Mateusz Radomski w walkach w kategorii do 64kg, Natalia Cecotka w walkach w kategorii do 50kg, Michalina Mikulska w układach formalnych stopni KUP, Jakub Hamerski w walkach w kategorii do 52kg oraz Natalia Piórkowska w walkach w kategorii do 60kg.

I eliminacje taekwondo Mińsk  zwycięzcyDrugie miejsca przypadły: Juli Kawce w walkach w kategorii do 46kg, Michalinie Mikulskiej w walkach w kategorii do 60kg , Natalii Piórkowskiej w układach formalnych stopni KUP oraz w konkurencji technik specjalnych, Gabrieli Misterkiewicz w walkach w kategorii do 50kg, Sewerianowi Widerskiemu w walkach w kategorii do 58kg.

Trzecie miejsca zajęli: Mateusz Radomski w konkurencji technik specjalnych, Natalia Cecotka w układach formalnych stopni KUP, Marcin Kalbara w walkach w kategorii do 52kg i Natalia Taraszewska w walkach w kategorii do 50kg.

Warto dodać, że aż trzy z czterech indywidualnych wyróżnień trafiło także w ręce mińszczan - tytuły najlepszych zawodników wśród juniorów młodszych przypadł Juli Kawce i Mateuszowi Zgódce, a wśród juniorów Karolowi Łuniewskiemu.

Podsumowując występ mińskich zawodników trener Jacek Łuniewski powiedział: „Możemy być zadowoleni z naszego startu w pierwszych eliminacjach. Nasz klub należy do Polskiego Związku Taekwon-Do, organizacji w której trzeba wywalczyć sobie możliwość uczestnictwa w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Dzięki temu jest pewność, że w finałowej imprezie nie ma przypadkowych zawodników i jest gwarancja najwyższego poziomu sportowego, co nie jest regułą w zawodach innych działających w Polsce organizacji Taekwon-Do. Nasi klubowicze, na tle silnych rywali, pokazali się z dobrej strony, nawet w konkurencjach w których musieli uznać wyższość przeciwników. Na początku kwietnia startujemy w Ciechanowie w drugim turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Wierzę, że tak jak i w ubiegłym roku szerokim składem zakwalifikujemy się do udziału w finałowych zawodach Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych i powtórzymy nasz medalowy sukces”.

Finałowe zawody Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF odbędą się w połowie maja w Nowej Rudzie, natomiast turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów jest zaplanowany na koniec maja w Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku.

You have no rights to post comments