Dzisiaj jest: 20 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

Kolarska pełna mobilizacja

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Nr 125 str 4 Strefa informacji kolarzeKlub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki, wraz ze współorganizatorami ma, wielką przyjemność i satysfakcję przedstawić oficjalny kształt kalendarza szosowych wyścigów kolarskich, jakie odbędą się na terenie miasta i powiatu mińskiego w sezonie 2014.

Powód do radości jest tym większy, że to już piąty rok z rzędu, gdy kolarstwo na terenie ziemi mińskiej zwiększa swoją popularność, przywołując najwspanialsze czasy tej pięknej dyscypliny. W tutejszych szkółkach kolarskich, prowadzonych w kilku gminach przez Klub V-MAX, liczba trenujących dzieci stale rośnie. Z roku na rok przybywa też imprez kolarskich, zarówno tych dla kolarzy wyczynowych, jak i tych dedykowanych rodzinom, młodzieży i dzieciom, którzy chcą być aktywni fizycznie, dobrze się bawić, a przy tym zobaczyć prawdziwe kolarstwo na najwyższym poziomie. Nadchodzący sezon 2014 przyniesie nam aż 7 wysokoprestiżowych wyścigów szosowych. Dotychczasowe grono miejscowości gościnnych kolarstwu z lat poprzednich, tj. Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Dębe Wielkie i Chmielew zostało w tym roku poszerzone o kolejnych dwóch gospodarzy – Halinów i Jakubów. A oto fragment kalendarza ogólnopolskiego, ze wskazaniem tutejszych wyścigów zatwierdzonych już przez Komisję Masters PZKOL. 10 maja – Super Prestige „Kolarski Klasyk” w Chmielewie (Puchar Polski Masters), 11 maja – Super Prestige „Kolarski Klasyk” w Halinowie (Challenge Masters 2014), 7 czerwca – Super Prestige „Kolarski Klasyk” w Mrozach (Challenge Masters 2014), 29 czerwca – Kolarskie Kryterium Uliczne w Dębe Wielkim (Challenge Masters 2014), 3 sierpnia - Super Prestige „Kolarski Klasyk” w Jakubowie (Challenge Masters 2014), 27 wrześnie – „Memoriał Feliksa Rawskiego” – Kolarskie Kryterium Uliczne w Mińsku (Challenge Masters 2014), 28 wrześnie – Zakończenie Sezonu Kolarskiego na Mazowszu „Kolarski Klasyk” w Chmielewie.

– Dużym wyróżnieniem jest fakt umieszczenia wszystkich naszych imprez w Ogólnopolskim Challenge'u Masters PZKOL, co oznacza, że będziemy u nas podejmować wyjątkowo liczny peleton, a poziom sportowy będzie niezwykle wysoki. Tym bardziej wszyscy jesteśmy ciekawi, jak pojadą nasi zawodnicy z V-MAXu, którzy w zeszłym sezonie wypracowali sobie bardzo wysokie noty w ogólnopolskim środowisku kolarskim – mówi trener Jacek Tomkiewicz.

Wszystkie informacje i regulaminy dostępne są na stronie www.vmaxkolarze.pl oraz na FB.

Oprac. na podst. mat. V-MAX, fot. Miłka Brzęczek

You have no rights to post comments