Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

IV Grand Prix MM w pływaniu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Nr 119 str 8 Strefa sportu pływacyPo świąteczno-noworocznej przerwie mińscy pływacy wrócili do sportowej rywalizacji. 12 stycznia w aquaparku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się druga runda IV Grand Prix Mińska Mazowieckiego w pływaniu.

Na starcie stanęło 170 zawodników reprezentujących kluby: Orki Ostrów Mazowiecka, Ósemka Siedlce, Delfin Garwolin, MTS Zambrów, MG Sports, UKS Wilanowia, zawodnicy niezrzeszeni i oczywiście KS Barakuda Mińsk Mazowiecki. Jak się okazało, przerwa świąteczna nie wpłynęła na poziom sportowy zawodników – rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie, czego wynikiem było wiele rekordów życiowych uzyskiwanych przez młodych pływaków. Milena Bakuła zajęła 1 miejsce na 25 m stylem grzbietowym, 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym i 3 miejsce na 25 m stylem dowolnym. Maja Nowicka wywalczyła 3 miejsce na 25 m stylem grzbietowym. Aleksandra Radomińska zajęła 1 miejsce na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym i 2 miejsce na 100 m stylem zmiennym. Radosław Marczak zdobył 1 miejsce na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym oraz 2 miejsce na 100 m stylem zmiennym. Michał Tarczyński zajął 2 miejsce na 50 m stylem klasycznym. Wiktoria Wójcik uplasowała się na 2. miejscu na 50 m stylem klasycznym. Michalina Ulicka zajęła 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym i 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym. Piotr Łuszczyk wywalczył 2 miejsce na 50 m stylem motylkowym, 3 miejsce na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Martyna Bakuła zajęła 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym. Mikołaj Komorek zdobył 3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Natalia Kuć zajęła 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym i 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym. Arkadiusz Marczak wywalczył 1 miejsce na 200 m stylem dowolnym. Sylwia Stupnicka zajęła 1 miejsce na 100 m stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. Karol Wydra wywalczył 2 miejsce na 200 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety zajmując we wszystkich wyścigach miejsca na podium. Na wyróżnienie zasługują Aleksandra Radomińska i Radosław Marczak, którzy zostali zwycięzcami w kategorii najlepszy zawodnik i zawodniczka w kategorii II. Mińscy pływacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej za klubem z Orka Ostrów Mazowiecka. Kolejna 3 runda Grand Prix Mińska Mazowieckiego odbędzie się 16 marca 2014 roku.