Dzisiaj jest: 15 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Jadwigi, Teresy, Brunona

Sukcesy młodych piłkarzy MOSiR

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny

Nr 119 str 8 Strefa sportu piłkarzeTurniej piłkarski dla rocznika 2003 o Puchar Dyrektora MOSiR Mińsk Mazowiecki odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku. Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane w formule „eliminacyjnej”. 12 stycznia odbyły się finały, do których dostało się 8 drużyn, w tym obie drużyny naszego MOSiR-u.

Obsada turnieju bardzo mocna, bo poza ligowymi rywalami naszych piłkarzy przyjechały po dwa zespoły Jagielloni Białystok i Polonii Warszawa. Tym bardziej cieszą wyniki młodych piłkarzy. Ostatecznie mińskie drużyny zajęły II i IV miejsce. Większość trenerów pozytywnie odebrała taki system rozgrywek. Spowodował on dużą intensywność grania, krótki czas oczekiwania na kolejne mecze, wyższy poziom rywalizacji i większą widowiskowość. Według trenera Roberta Gójskiego, taka formuła imprezy się sprawdziła (szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dużą liczbę drużyn).

Turniej został zorganizowany przy znacznym udziale rodziców młodych piłkarzy. Nagrody ufundował Robert Smuga, dyrektor MOSiR oraz Piotr Glen. Tabela finałów turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR Mińsk Mazowiecki przedstawia się następująco: 1 miejsce Polonia Warszawa I,

2 – MOSiR Mińsk Mazowiecki I, 3 – Jagiellonia Białystok I, 4 - MOSiR Mińsk Mazowiecki II, 5 – Polonia Warszawa II, 6 – UKS 9 Siedlce, 7 – Jagiellonia Białystok II, 8 - UKS I Węgrów.