Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Relacja z meczu Legia - UKS Probasket

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny

uks probasket drużynaW minioną niedzielę, tj. 8 grudnia 2013 roku młodzi koszykarze UKS PROBASKET Mińsk Mazowiecki podejmowali w ramach rozgrywek o mistrzostwo Polski młodzików (U-14) drużynę Legii Warszawa. Mecz rozgrywany był tradycyjnie w hali sportowej przy ul. Kopernika 9 o godzinie 14.00, a licznie zebrani kibice byli świadkami niezwykle pasjonujących i widowiskowych zawodów.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości z Warszawy. Legioniści zaskoczyli mińszczan pressingiem w obronie oraz bardzo szybkim i pewnym atakiem. Wynik po pierwszej kwarcie to 9:17 dla Legii.

Kolejna odsłona meczu to już na szczęście dużo lepsza postawa chłopców trenera Tomasza Wicika. Prowadzeni przez swojego lidera - Bartka Jankowskiego (w całym meczu aż 37 pkt. – rekord kariery) koszykarze PROBASKETU konsekwentnie prowadzoną i skuteczną grą w ataku doganiają przeciwnika i wychodzą na skromne prowadzenie 37:33, którego jak się okaże później, nie oddadzą już do końca meczu.

Trzecia kwarta to wyrównana gra kosz za kosz. Obie ekipy solidnie prezentują się ataku, zdobywając tylko w tej odsłonie razem aż 42 punkty (22:20). W drużynie PROBASKETU w tym czasie gry prym wiodą oprócz wspomnianego Bartka Jankowskiego także Patryk Łysiak, Dawid Kostrzewa oraz Kuba Chojnacki. Wynik po III kwarcie jest 59:53 dla naszych koszykarzy.

Czwarta część meczu to już zupełna dominacja chłopców trenera Wicika, którzy wykorzystując zmęczenie i spowodowane tym niedociągnięcia w grze legionistów, a także żywiołowy doping licznie zebranej publiczności prowadzony przez fan klub „myśliwców” przypieczętowują swoje zwycięstwo. Ta odsłona meczu kończy się wynikiem 19:6, a cały mecz 78:59 dla mińszczan. W ten sposób młodzicy UKS PROBASKET już po raz drugi w tym sezonie zwyciężają z renomowaną drużyną Legii Warszawa.

Marek Wrzosek – 1 pkt.

Następny mecz u siebie koszykarze UKS PROBASKET rozegrają 22 grudnia 2013 r. o godzinie 14.00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 9, a przeciwnikiem będzie drużyna Polonii Warszawa. Serdecznie zapraszamy do kibicowania mińskim koszykarzom. Wstęp oczywiście wolny.

A już w najbliższy weekend (tj. 13-15 grudnia 2013 r.) drużyna naszych najmłodszych pociech z rocznika 2002 (i mł.) gościć będzie na trzydniowym, bardzo mocno obsadzonym turnieju w Pruszkowie. Drużyna UKS PROBASKET znalazła się w grupie z ekipami: Polonii Warszawa, TKM Włocławek i Legionu Legionowo. Szczegóły turnieju wraz z harmonogramem meczów dostępne są tutaj: http://www.wozkosz.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1104&cntnt01dateformat=%25d%2F%25m%2F%25Y&cntnt01lang=pl_PL&cntnt01returnid=15

Naszych kibiców zapraszamy do Pruszkowa!