Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Sukcesy MKS TAEKWON-DO na zawodach w Warszawie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Zawody 01W sobotę, 16 listopada, Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO wziął udział w rozgrywanych w stolicy I Turnieju Dzieci i Młodzików, Mistrzostwach Warszawy Juniorów w Taekwon-Do ITF.
Był to pierwszy start mińszczan w sezonie sportowym 2013/14. W tradycyjnie silnie już obsadzonych warszawskich zawodach wystartowało ponad stu pięćdziesięciu sportowców z klubów Warszawy i okolic. Nasze miasto, pod opieką trenera Jacka Łuniewskiego (VI DAN), reprezentowało 35 zawodników i zawodniczek. Mińscy reprezentanci po raz kolejny potwierdzili swoją klasę zdobywając tym razem 42 medale.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Natalia Piórkowska, Viviana Widerska, Marta Krajewska, Liwia Walewska – Ogrodnik, Karol Łuniewski, Mateusz Zgódka, Jakub Kalinowski i Cezary Jackowski – wszyscy w konkurencji układów formalnych, Natalia Taraszewska w walkach do 50kg, Michalina Mikulska w walkach do 60kg, Jakub Hamerski w walkach do 50kg, Mateusz Zgódka w walkach do 56kg i Mateusz Radomski w walkach do 62kg oraz Natalia Piórkowska i Jakub Kalinowski w technikach specjalnych.
Drugie miejsca zajęli: Natalia Taraszewska, Natalia Paska, Jakub Hamerski, Kamil Lisiecki, Sewerian Widerski i Marcin Radomski – w układach formalnych, Julia Kawka w walkach do 50kg, Natalia Cecotka w walkach do 55kg, Karolina Marciniak w walkach do 60kg, Damian Anusz w walkach do 56kg, Karol Łuniewski w walkach do 75kg, Daniel Lipka w walkach pow. 75kg oraz Michalina Mikulska i Jakub Kuźmicz w technikach specjalnych.
Trzecie miejsca przypadły: Natalii Cecotce, Michalinie Mikulskiej, Mateuszowi Radomskiemu, Oskarowi Ziółkowskiemu i Kacprowi Całce – w układach formalnych, Mikołajowi Mikulskiemu w walkach do 75kg, Karolowi Łuniewskiemu, Natalii Pasce, Julii Kawce, Mateuszowi Stelmachowi, Sewerianowi Widerskiemu, Cezaremu Jackowskiemu i Kacprowi Całce w technikach specjalnych.
W klasyfikacji drużynowej zawodów Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zdobył pierwsze miejsce w kategorii młodzików i dzieci rocznik 2001/02 oraz drugie w kategorii juniorów młodszych – zdobywając tym samym tytuł najlepszego klubu Mistrzostw.
W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsca zajęli mińscy klubowicze: Natalia Piórkowska w kategorii juniorów, Jakub Kalinowski w kategorii młodzików oraz Cezary Jackowski wśród dzieci rocznik 2002/03 i Kacper Całka wśród dzieci rocznik2004/05. Drużynowo Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zdobył pierwsze miejsce w kategorii młodzików i juniorów
Podsumowując zawody trener Jacek Łuniewski powiedział: „Jednym z elementów przygotowań do warszawskich zawodów było nasze jesienne zgrupowanie nad jeziorem Dadaj koło Olsztyna. Jak widać efekt naszych mazurskich treningów jest pozytywny. Zawody stanowiły kolejne potwierdzenie prawidłowego systemu szkolenia dzieci i młodzieży w naszym klubie, który pozwala na harmonijny i stały rozwój naszych zawodników. Wystarczy zresztą spojrzeć na ranking klubów Taekwon-Do w Polsce – pod względem wyników uzyskanych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży zajmujemy 6. miejsce w Polsce wśród wszystkich klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-Do. W najbliższym czasie koncentrujemy się na kolejnym turnieju który będzie rozgrywany w Warszawie. Potem niektórych klubowiczów czeka jeszcze seminarium szkoleniowe na stopnie mistrzowskie DAN, które odbędzie się na początku grudnia w Lublinie oraz styczniowy egzamin klubowy na kolejne stopnie uczniowskie Taekwon-Do. Pierwsza połowa nowego roku to starty w zawodach Pucharu Polski i Grand Prix Polski, a także turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski”.

Wszystkim reprezentantom Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO gratulujemy startu w mistrzostwach.

Zawody 15

Zawody 14

Zawody 13

Zawody 12

Zawody 11

Zawody 10

Zawody 09

Zawody 08

Zawody 07

Zawody 06

Zawody 05

Zawody 04

Zawody 02

You have no rights to post comments