Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Czerkawski i Tracz na naszym lodowisku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Nr 76 str 4 Strefa informacji czerkawski W środę, 13 marca na miejskim lodowisku rozgrywany był finał regionalny turnieju „Biały Orlik” w konkurencjach sprawnościowych jazdy na łyżwach dla dzieci szkół podstawowych. Patronat nad przedsięwzięciem objęła fundacja Mariusza Czerkawskiego Sport7. Słynny hokeista także przyjechał do naszego miasta.

Do finału, po wstępnych fazach eliminacji w kilku województwach, zakwalifikowanych zostało 12 pięcioosobowych drużyn. Także hokeiści z Mińskiego Towarzystwa Hokejowego nie mogli przegapić okazji spotkania się na żywo z legendą światowego hokeja na lodzie Mariuszem Czerkawskim (byłym graczem ligi szwedzkiej, NHL i szwajcarskiej), dlatego też niemal wszyscy zgłosili jako wolontariusze do pomocy w organizacji zawodów. Sędzią głównym był inny olimpijczyk – Andrzej Tkacz, utytułowany bramkarz hokejowy, gracz ligi niemieckiej i austriackiej.

Z dwunastu drużyn biorących udział w konkursie, do ogólnopolskiego finału w Warszawie mogło się zakwalifikować tylko cztery. Rywalizacja polegała na jeździe sprawnościowej na łyżwach. Były więc bieg między przeszkodami, jazda ósemkami, przejazd pod poprzeczką, jazda po łukach, jazda slalomem i hamowanie, czyli dokładnie wszystko to, co znalazło się w programie „Nauka jazdy na łyżwach dzieci z elementami hokeja” realizowanym przez Mińskie Towarzystwo Hokejowe na miejskim lodowisku. Ostatecznie, zawody zakończyły się wielkim sukcesem dzieci z Mińska, ponieważ obie nasze drużyny wywalczyły awans do finału i 23 marca pojadą na zawody do Warszawy.

Na zakończenie sportowych zmagań każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz zdjęcie z autografem Mariusza Czerkawskiego. Nie zabrakło również okazji do pamiątkowych zdjęć. Naszym młodym adeptom hokeja udało się nawet zdobyć podpisy mistrza na kaskach i łopatkach kijów hokejowych wraz z życzeniami, jak największej liczby sukcesów na tafli lodowiska. Na zakończenie Mariusz Czerkawski wyraził swoje przekonanie, że dzięki takim fanatykom hokeja jak członkowie Mińskiego Towarzystwa Hokejowego jest spokojny o przyszłość hokeja w naszym mieście. Zapewnił też, że z uwagą będzie śledził nasze postępy w tej dziedzinie.

Tekst: Włodzimierz Ponikowski, fot. MOSiR

You have no rights to post comments