Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Gerry Jablonski & The Electric Band

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
nr 33 str 13 strefa goci gerryband1

Po światowym sukcesie swojego drugiego krążka „Life at Captain Tom’s” szkocki bluesband wyrusza w trasę koncertową po Europie. Nieprzypadkowo zaczynają od Polski. To tutaj urodził się ojciec Gerry’ego Jablonskiego, wokalisty i gitarzysty grupy. Także z naszego kraju wiele lat temu wyemigrował do Aberdeen Piotr Narojczyk, który gra w zespole na harmonijce. 22 kwietnia Gerry Jablonski & The Electric Band zagrają w mińskim Mjuzik Pubie.

Gerry Jablonski & The Electric Band powstał w 2009 r. W jego skład wchodzą: Gerry Jablonski,


Piotr Narojczyk, Grigor Leslie (gitara basowa) i Dave Innes (perkusja). To zespół, jak twierdzą krytycy muzyczni, który przynosi świeży powiew na bluesowej scenie. Mówiąc jednak, że grupa gra bluesa, albo blues-rocka to zbyt mało, żeby ich opisać. Owe gatunki to tylko elementy wyjściowe w ich muzyce. Zespół stosuje ciekawy zabieg, gdzie harmonijka pełni razem z gitarą rolę instrumentu prowadzącego. W połączeniu z ogromną energią sceniczną, świetnymi kompozycjami i niezwykle autentycznymi autobiograficznymi tekstami tworzy substancję wręcz wybuchową, magiczną i niebezpieczną.

Przez większość 2009 i 2010 r. zespół koncertował w klubach muzycznych większości brytyjskich miast i energetycznymi występami zjednał sobie rzesze fanów. A uhonorowaniem ich ciężkiej pracy były występy na dużych i prestiżowych brytyjskich festiwalach, np. Maryport Blues Festival, Carlisle Blues Festival, Colne Blues Festival.

– Mieliśmy zagrać na Edinburgh Jazz & Blues Festival przed występem wielkiego Otisa Granda. Na sali było jakieś 800 może 1000 osób. Nasz koncert miał trwać 45 minut. Wszyscy łaziliśmy od ściany do ściany. Były nerwy, ale także ogromna chęć pokazania na co nas stać. Widzieliśmy, że coś mamy... coś specjalnego, ale zawsze jest taka niepewność, czy inni to dostrzegą.

nr 33 str 13 strefa goci gerryband2

Szczerze mówiąc nie pamiętam samego koncertu, tak się denerwowałem, ale pamiętam owacje na stojąco i dwa bisy, których publiczno

ść się domagała. Sprzedaliśmy wtedy wszystkie płyty i koszulki, które mieliśmy ze sobą. I byliśmy zaszokowani, kiedy po paru utworach gwiazdy wieczoru cześć ludzi zaczęła opuszczać salę mówiąc, że prawdziwy show już się odbył i nie ma na co czekać. Wtedy naprawdę uwierzyłem, że coś zaczyna się dziać – opowiada Piotr Narojczyk.

W połowie 2011 r. grupa nagrała drugi album „Life at Captain Tom’s”. Zwiera on 14 kompozycji, które śmiało można nazwać kwintesencja stylu zespołu. Gerry Jablonski & The Electric Band gościł też na okładkach najważniejszych brytyjskich branżowych wydawnictw, tj. „Blues in Britain” czy „Blues Matters Magazine”, a kilkustronicowe artykuły i recenzje pojawiły się w prestiżowych pismach muzycznych, m.in.: „Classic Rock Magazine”, „Mojo”, „Maverick Magazin”, „Guitar Techniques”. Sukces albumu „Life At Captain Tom’s” sprawił, że Gerry Jablonski & The Electric Band jest jednym z najbardziej pożądanych koncertowo zespołów bluesowych na świecie. Spotkanie z ich muzyką to niezwykła przygoda, nie tylko dla miłośników gatunku. Z tym większą przyjemnością zapraszamy na ich koncert do Mjuzik Pubu już 22 kwietnia.

Tekst i fot. organizatorzy

strona internetowa grup: www.gerryjablonskiband.com

nr 33 str 13 strefa goci gerryband3Mamy do rozdania darmowe podwójne wejściówki na koncert Gerry Jablonski & The Electric Band Band, który odbędzie się 22 kwietnia w Mjuzik Pubie. Żeby je otrzymać, wystarczy wysłać maila na adres: biuro@strefaminsk.pl podając swoje nazwisko, nr telefonu oraz wpisując klauzulę o zgodzie na publikację nazwiska w przypadku zdobycia biletu. Na maile czekamy od 12 do 19 

You have no rights to post comments