Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Strefa Mińsk – łączymy mieszkańców.

Integracja - od łacińskiego integrare, oznacza łączyć, scalić. Pojęcie to ma szerokie znaczenie, może być rozumiane jako wszelkiego rodzaju kontakty międzyludzkie - ich częstotliwość i intensywność, a także akceptacja i przejęcie wspólnych systemów wartości i norm moralnych. Może być likwidacją barier społecznych, zahamowań. Może odbywać się pomiędzy poszczególnymi grupami społecznymi, zawodowymi, ideowymi, wiekowymi. Może być postrzegana jako proces tworzenia się jednolitego organizmu i systemu gospodarczego.

Każdy z nas może interpretować to hasło w sposób odmienny ale dla nas założycieli Strefy Mińsk istotny jest wspólny mianownik – miejsce w którym mieszkamy. Ważne jest aby uczynić je lepszym bardziej komfortowym dla życia i tworzenia. Postawiliśmy sobie za cel wydobycie często uśpionych pokładów energii mieszkańców naszego regionu, chodzi o energię twórczą, organizacyjną, biznesową, o wszelkie przejawy ludzkiej aktywności, którymi można zarażać innych i dawać dobry przykład.

Mało kto wie że serwis strefaminsk.pl w zupełnie innej postaci ożył w przestrzeni wirtualnej 3 lata temu. Zauroczony ideą dziennikarstwa obywatelskiego stworzyliśmy wspólnie z Wojtkiem serwis pozwalający na publikację artykułów pisanych przez mieszkańców. Odzew nie był duży, ale mieliśmy kilku dziennikarzy obywatelskich publikujących swoje teksty. Nie poddaliśmy się i już dwa lata później zaczęliśmy prace nad powołaniem do życia tygodnika, który pokazywałby nasz region z perspektywy ciekawych ludzi, zjawisk, organizacji, poglądów, który wnosiłby nową wartość do naszego lokalnego życia. Udało się, wokół tygodnika zgromadziliśmy świetny zespół redakcyjny - ludzi zaangażowanych w naszą ideę. Tygodnik został przyjęty nadzwyczajnie ciepło, za co bardzo Wam dziękujemy. Portal jest kolejnym krokiem kreującym nową wartość dla Was - naszych czytelników, Wokół portalu zamierzamy połączyć siły wielu mieszkańców i instytucji aby zapoczątkować szeroki ruch dziennikarstwa obywatelskiego.

Portal będzie regularnie usprawniany oraz unowocześniany. Pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami z czego jedna z nich będzie bardzo innowacyjna i użyteczna dla mieszkańców ale niech pozostanie to niespodzianką. Zrobimy wszystko aby nie zawieść Waszych oczekiwań, bądźcie z nami.

Pozdrawiam w imieniu zespołu
tygodnika i portalu Strefa Mińsk
Jarek Rosłoniec