Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Szybka sprzedaż auta?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Szybka sprzedaż auta?

Szybka sprzedaż auta? 4 lata, 11 mies. temu #126

• emiszm
  • Świerzak
  • Oklaski: 0
szukam skupu aut, który nie robi ludzi w przysłowiowego balona! zależy mi na czasie, dlatego jedynym dla mnie rozwiązaniem jest skup, jaką firmę możecie polecić? jestem kobietą i boję się, że nieuczciwa firma mnie oszuka... wyczytałam w sieci wiele pozytywnych opinii o firmie Selcar (www.selcar.pl/) może ktoś korzystał z ich usług?

Odp: Szybka sprzedaż auta? 4 lata, 11 mies. temu #127

W negocjacjach z firma skupującą auta ważna jest wiedza o swoim samochodzie. Ja przechodziłem ten proces ok 12 lat temu i zrobiłem podstawowy błąd że nie zrobiłem przeglądu u znajomego mechanika. Potem zaczęli mi wciskać że jedna czy druga część jest nadmiernie zużyta itp. w końcu zrezygnowałem jak podali cenę niższą o ok 40% od ceny rynkowej. Teraz na pewno konkurencja ucywilizowała tego rodzaju usługi. Jeśli masz znajomego mechanika to koniecznie podjedź do niego (ewentualnie u którego serwisujesz) i zapytaj go jakie części mogą mieć ponadstandardowe zużycie, wtedy łatwiej będzie Ci negocjować cenę z firmą skupującą. Potem zorientuj się na dużych moto portalach (np Allegro, otomoto itp) ile kosztuje dokładnie Twoja wersja samochodu tzn. ten sam silnik (parametry w dowodzie rejestracyjnym) i to samo wyposażenie dodatkowe. Od ceny rynkowej odejmij wymianę części (o których powie mechanik) i marżę firmy skupującej. Potem nie schodź poniżej tej ceny.
Ja najpierw poradziłbym Ci wystawić samochód w internetowych portalach motoryzacyjnych z ceną skorygowaną o marżę komisową (ta skupowa jest jeszcze większa) i uzasadnieniem że sytuacja losowa zmusza Cię do sprzedaży, zawsze ok 5%-10% ceny możesz uratować
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.28 sekundy